ВидРА мандрує: Хорватія

Хорватія

Найбільшою подією у країні Хорватія є книжковий ярмарок у Пулі. Книжковий ярмарок у Пулі започаткувала 1995 року директорка ярмарку Маґдалена Водопія (Magdalena Vodopija) разом з батьком та колишнім чоловіком. Створений після балканських війн в історичному місті Пула, цей книжковий ярмарок став одним з найважливіших зібрань для книголюбів та авторів у Хорватії.

Щорічно Хорватія та регіони представляють на книжковому ярмарку понад 300 видавництв; його відвідують понад 60000 шанувальників книги. Особливим заходом на ярмарку є зустрічі з авторами  —  «Сніданок з авторами».

У Хорватії не дуже розвинені книжкові асоціації, але існує велика мережа бібліотек. Національна бібліотека в Загребі — перша бібліотека Хорватії, яка була заснована 1607 року. У ній зберігається понад 3 мільйони найменувань,  є також  рукописні книги Х століття, твори аудіовізуального мистецтва та графіка. Тут працює цікавий онлайн-сервіс «Спитай у бібліотекаря», через який здійснюється взаємодія бібліотек на національному і міжнародному рівнях. Проводяться освітні програми для користувачів бібліотек, щотижневі воркшопи та презентації.

  1. Хрвоє Качіч «Хорватський прорив» — книга відомого хорватського дипломата і громадського діяча  про непрості й часом трагічні сторінки історії Хорватії ХХ століття. Хрвоє Качіч став свідком розпаду федеративної Югославії та ескалації збройного протистояння на Балканах, був учасником боротьби за визнання незалежності Хорватії провідними світовими державами. Автор ділиться своїми враженнями та спогадами.
  2. Славенко Дракуліч «Вони б мухи не скривдили» та Іво Брешан «Астарот» — книги хорватських авторів Славенки Дракуліч та Іво Брешана розкриють повну картину історії колишньої Югославії.
  3. Зоран Жмирич роман «Блокбастер» — роман присвячений подіям, що відбувалися у Хорватії у 1991–1995 рр. Книжка розповідає про невелику групу молодих людей віком від 20 до 30 років, які несподівано опинилися на війні.

Топ-3 хорватських книги на воєнну тематику:

Джерело: Literature across frontiers

Опубліковано: 24 травня 2019 р.
Зреферувала Лана Соколюк.

Читайте також: ВидРа мандрує: Греція

Поширте у соціальних мережах:

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *