ВидРА мандрує: США

США

Американська асоціація книготорговців (American Booksellers Association) — одна із найвпливовіших літературних організацій США. Заснована 1900 року, некомерційна торгова асоціація просуває незалежні книжкові крамниці в Америці.

Асоціація надає видавництвам бізнес-продукти та послуги, впроваджує освіту, бере участь у публічній політиці, активно підтримує і захищає свободу слова американців.

Національний книжковий фонд (National Book Foundation) — американська некомерційна організація, заснована 1989 року.

Місія Національного книжкового фонду — підвищити культурну залученість населення до письменництва у США, привернути увагу нації до книги та розширювати її аудиторію, аби література посіла гідне місце в американській культурі. Це завдання надзвичайно важливе, адже молоде покоління з рекордною швидкістю втрачає зацікавлення літературою.

Американська бібліотечна асоціація (American Library Association) — неприбуткова організація, заснована 1876 року у Філадельфії.

Її основне завдання — підтримувати бібліотеки та бібліотечну освіту не тільки в межах країни, а й за кордоном. Організація також бореться з цензурою у бібліотеках, щорічно оприлюднює списки вилучених з публічного доступу книг. Асоціація — головний спонсор “Тижня заборонених книг” (Banned Books Week).

Коаліція «Тиждень заборонених книг» — це міжнародний альянс різноманітних організацій, які зобов’язались підвищити обізнаність про щорічне святкування свободи читання. Коаліція прагне залучити різні спільноти до участі у «Тижні заборонених книг» за допомогою освіти та створення програми щодо проблеми книжкової цензури.

Джерела: American Booksellers Associations; National Book Foundation; American Library Association; Banned Books Week

Опубліковано: 24 травня 2019 р.
Зреферувала Вероніка Красуляк.

Читайте також: ВидРа мандрує: Велика Британія

Поширте у соціальних мережах:

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

2 коментаря до “ВидРА мандрує: США

  1. Сповіщення: ВидРа мандрує: Чехія

  2. Сповіщення: Премія від Американського книжкового фонду: Нова номінація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *