Визначено переможця премії «Перо Фредра» (Pióro Fredry)

Перо Фредра

2018 року премію «Перо Фредра» почесно вручили видавництву «Karakter» з книжкою «За крок від них. Переклади американських поетів» Петра Сомера. Переможця оголосили під час 27-го Вроцлавського книжкового ярмарку. Гостями премії були польські автори, а також письменники з Угорщини та інших європейських країн.

Перо Фредра

Заявку на участь у традиційному конкурсі «Перо Фредра» подало понад 140 видань від 53 різних видавництв з різних міст Польщі. Експерти журі відібрали до фіналу п’ять найкращих книжок: «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, виданого «Znak Emotikon», антологія «За крок від них. Переклади американських поетів» Петра Сомера (видавництва «Karakter»), збірка есеїв «Зовсім поряд» Войцеха Новіцького («Wydawnictwo Czarne»), видання Матея Биліняка і Єви Стясни (видавництво «Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Dwie Siostry»).

Голова журі професор Матей Ченскі зазначив: «Більшість книжок демонструє високу якість роботи польських видавництв. Такі досягнення свідчать не лише про зміни у підході до творення книжок із боку видавців, але й про значний рівень культурного розвитку читача, який уже точно знає, що шукати. Сьогодні бестселером не стане книжка, яка є сірою, нецікавою власне для самих видавців».

Джерело: Wydawnictwo Karakter z Piórem Fredry 2018. Instytut Książki.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Марина Лавріненко.

Читайте також: Ярмарок дитячих книжок у Болоньї: відомі імена переможців премії Рагазі (Ragazzi Awards)

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Визначено переможця премії «Перо Фредра» (Pióro Fredry)

  1. Сповіщення: Визначено переможців National Book Awards

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *