Визначено переможців National Book Awards

National Book Awards

У Нью-Йорку було визнано переможців однієї з найпрестижніших літературних премій світу «National Book Awards». Премію заснувала Американська книжкова асоціація (1936 р.). З 1988 року за премію відповідає National Book Foundation.

Переможцями премії стали: Сіґрід Нунез (Sigrid Nunez), Джефрі С. Стюарт (Jeffrey C. Stewart), Джастін Філіп Рід (Justin Phillip Reed), Елізабет Ейсвідо (Elizabeth Acevedo) і Йоко Тавада (Yoko Tawada).

Премію вручали в п’яти категоріях — художня література, нон-фікшн, поезія, підліткова література та перекладна (торік премія за перекладну літературу  не вручали). У категорії художньої літератури було 368 номінантів, у розділі нон-фікшн — 546. За нагороду також змагалися 256 поетичних видань, 325 книжок для підлітків і 142 книги в категорії перекладної літератури.

Переможцями в окремих категоріях стали:

  • Художня література: Сіґрід Нунез, книга «The Friend». Це зворушлива історія про несподівану дружбу жінки та собаки, яких поєднав біль після смерті друга та хазяїна відповідно.
  • Нон-фікшн: Джефрі С. Стюарт, книга «The New Negro: The Life of Alain Locke». Книга оповідає про американського письменника, філософа та мистецтвознавця.
  • Поезія: Джастін Філіп Рід, книга «Indecency»
  • Підліткова література: Елізабет Ейсвідо, книга «The Poet X»дебютний роман авторки, яка потрапила до списку бестселерів «New York Times».
  • Переклад: Йоко Тавада, книга «The Emissary» у перекладі Маргарет Міцутані (Margaret Misutani). Книга про смерть, написана в жанрі казки-медитації.

Джерело: Przyznano National Book Awards. Instytut Książki. Co Przeczytac.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Марина Лавріненко.

Читайте також: Визначено переможця премії «Перо Фредра» (Pióro Fredry)

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *