Що нас дратує в книжковому дизайні

книги
Що нас дратує в книжковому дизайні
  1. Коли книжка має елементи дизайну, які зазвичай не використовують у комерційних виданнях. Наприклад, орнаменти на полях сторінки. Читач відчує, що візерунки, орнаменти й кольори будуть відволікати його від читання.
  2. Іншим прикладом є завеликі колонтитули, що відволікають увагу й повторюються на кожній сторінці. Ще гіршим є використання величезної буквиці, особливо в невеликій книжці.
  3. Неправильна пагінація. Ще одним прикладом поганого дизайну є неправильна нумерація сторінок. Парний номер повинен бути на лівій сторінці, а непарний на правій.
  4. Використання різних кольорів при друці. Книжковий дизайн, як й інші види дизайну, залежить від моди. Був час, коли основний текст книг друкували в таких кольорах, як сепія (темно-коричневий), темно-зелений або навіть темно-синій. Деякі автори хочуть друкувати книжки в сепії, щоб їхня книга виглядала «античною», але вони не усвідомлюють, що тільки шкодять читачам. Якщо 99 % книг надруковані чорною фарбою, навіщо робити читання вашої книги складнішим?
  5. Вузькі поля. З часу появи послуги друк на вимогу, деякі автори дуже прискіпливо ставляться до того, скільки слів може бути надруковано на одній сторінці. Річ у тому, що можна більше заробити, якщо на сторінці буде більше слів ніж зазвичай, результат — повна нечитабельність видання.
  6. Поганий папір. Неякісний папір є нормальним явищем для трилерів або вампірських романів, які читачі візьмуть до рук тільки раз. Але для дорожчих видань економити на папері не варто.

Джерело: Joel Friedlander. “I Hate That!” Book Design Pet Peeves. The Book Designer.

Опубліковано: 19 грудня 2018 р.
Зреферувала Надія Присяжнюк.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *