«Жіночий список» Франкфуртського ярмарку

жіночий список

Світові засоби масової інформації назвали 2018 – «рік жінки». Тому Паризький Міжнародний альянс незалежних видавців під час підготовки до книжкового ярмарку у Франкфурті організував Жіночий Список (WomenList), презентацію понад 30 романів, есе, оповідань і коміксів з багатьох частин світу про фемінізм і жіночу боротьбу.

Проект є результатом роботи з німецькими незалежними видавцями. Він покликаний висвітлити матеріали, що надходять від незалежних видавців, на тлі руху #ЯТакож (#MeToo) та нової інформації щодо насильства над жінками.

Книги Жіночого Списку написані різними мовами: арабською, англійською, індонезійською, фарсі, французькою, німецькою, іспанською, португальською та турецькою.

Читайте також: Жіноче лідерство у видавничій справі

Книги в колекції масштабні, серед них: роман про принцесу в королівстві Сирії; фемінізм і політика в Бразилії; оповідання про насильство над еквадорськими жінками; вивчення досвіду іранських жінок у в’язницях; сексуальне рабство в Індонезії під час японської окупації; вивчення образу жінок у телевізійних серіалах і фільмах у патріархальному суспільстві; розповіді африканських жінок про вихід за межі гендерної дискримінації.

Швед Карл Седерстрьом опублікував статтю в «The Guardian», заохочуючи чоловіків читати феміністську класику, а також сучасні книги про солідарність із жінками.

“Жіночий список” повпливав на суспільство.

Джерело: Olivia Snaije. «WomenList» from Paris-Based International Alliance of Independent Publishers. Publising Perspectives.

Дата звернення: 5. 10. 2018.

Переклала та зреферувала: Зоряна Дацько.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *