Брюссельський книжковий ярмарок

Брюссельський книжковий ярмарок (Brussels Book Fair) запросив 20 видавців — серед них Alto(Квебек), Atrabile (Швейцарія), Diagonale (Бельгія), Elyzad (Туніс), Au Forges de Vulcain (Франція), Ker (Бельгія), і Tombouctou (Малі). Ярмарок дав їм можливість представити свою роботу редакторам, директорам закордонних прав і літературним скаутам з Естонії, Німеччини, Угорщини, Італії, Польщі, Румунії, Іспанії, Швейцарії та Великобританії.

Лондонський літературний скаут Кукла МакЛехоз (Koukla MacLehose) була в захваті від етнічного розмаїття на ярмарку. Вона зазначила, що особливо її здивувала співпраця південноафриканських видавництв із французькими.
Сулейман Адебовале, директор Amalion Editions в Дакарі (Сенегал), чиї книжки розповсюджуються через незалежну групу видавців у США, також висловив задоволення програмою. Він вважає ярмарок можливістю наблизити народи одне до одного і більше дізнатись про видаців з інших країн.

Також ярмарок, на його думку,  «дає змогу продемонструвати, що наша робота настільки ж витончена і актуальна для читачів, як і книжки наших європейських колег».

Агнес Орзой, редакторка і директорка з прав в Угорщині, сказала, що вона  вражена «різноманітністю інтелектуальної енергії» серед учасників. Також вона зазначила, що кожен видавець має книжку, яку вона хотіла б прочитати. На її думку, зустрічі людей, особливо з країн, що мають політичні конфлікти, важливі для підтримки ділових відносин.

Малгоржата Щурека (Malgorzata Szczureka), директорка редакції Karakter, погодилася, що для інших видавців важливо знати, що її видавництво протистоїть автократичному правлінню Польщі. «Що далі уряд вдаряється вправо, то більше ми публікуємо лівого», — сказала вона.

Джерело: Ed Nawotka. Brussels Book Fair Plays Matchmaker. Publishers Weekly.
Опубліковано: 22 лютого 2019 р.
Зреферувала Юлія Отрішко

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *