Презентація книжки у школі

презентації

Якщо ви дитячий або підлітковий письменник, школа — чудова платформа для презентації книжки та пізнання своєї аудиторії, проте будьте готовими влаштувати справжнє яскраве дійство.

Зважайте на такі елементи підготовки презентації та спілкування з учнями:

Класна чи загальношкільна зустріч?

Обидва формати мають переваги, проте кількість слухачів грає визначальну роль. Розмова з класом — спокійна та затишна. Ви можете зачитати кілька сторінок власної книги, відповісти на запитання. Такий формат ідеальний для молодших школярів, але не спрацює під час загальношкільної зустрічі, де від вас очікують «міні-спектаклю», театральності.

Таймінг

Під час приготування до презентації обов’язково дізнайтеся, скільки часу вам відведено. Зазвичай подібні заходи тривають близько 50 хв (урок — 45 хв). Розраховуйте на 20 хвилин, адже решта часу буде витрачена, щоб згуртувати дітей, відрекомендувати себе, дати відповіді на запитання та (якщо пощастить) поспілкуватися особисто з читачами, які забажають придбати книжку.

Тема

Запорука успіху вдалої зустрічі-презентації полягає у тому, щоб зробити її на 50 % пізнавальною та на 50 % веселою. Важливо залучити дітей, додати інтерактиву.

Якщо книжка порушує конкретну проблему, розповідь варто будувати навколо неї, адже ви зможе дати максимум корисної інформації, досконало володіючи темою.

У випадку, якщо книга не порушує певної моральної проблеми (розважальна тощо), спробуйте передати її атмосферу. Розповісти про суміжні теми.

Досі не впевнені, про що говорити? Запитайте вчителів, які теми вони зараз вивчають з учнями, можливо, вдасться пов’язати вашу книгу з предметом їх уроків.

Вік

Зважайте на вік слухачів. Сфокусуйтесь на тому, що буде цікаво дітям тієї вікової категорії, з якою збираєтесь спілкуватись. Потурбуйтесь, щоб уся інформація була зрозумілою.

Оформлення та декорації

Візуалізація завжди сприймається добре. Це можуть бути звичайні іграшки або надруковані зображення (достатнього розміру для демонстрації у класі), можна підготувати презентацію на комп’ютері.

Подбайте, щоб був мікрофон, проектор, екран. Захопіть необхідні дроти для підключення свого комп’ютера, адже іноді стається так, що шкільна техніка не гармоніюватиме з вашими пристроями. Зважайте на особливості операційних систем Mac та Windows, які часто є несумісними.

Не забудьте вказати своє ім’я та назву книги на початку та в кінці презентації. Трохи реклами не завадить.

Взаємодія

Втратити увагу аудиторії дуже легко, якщо просто розказувати щось протягом 20 хвилин. Закликайте дітей до взаємодії, щоб зберегти їхню цікавість до предмета розмови.

  • запитуйте
  • викликайте охочих допомогти (потримати декорації, підготувати матеріали тощо)
  • проводьте опитування (до та після зустрічі; щоб дізнатись, як змінилась думка стосовно порушених проблем)

Історії

Життєві історії допомагають нам побачити світ з іншого боку. До того ж, захоплива розповідь не залишить байдужими дітей, допоможе встановити контакт.

Голос

Звертайтесь до школярів, як до дорослих. Вони дуже кмітливі й відразу виявлять найменшу нещирість.

Сподіваємося, що тепер ви готові до зустрічі зі своїми маленькими читачами.

Джерело: Scott McCormick. Promoting Your Book (And Yourself) At A School Assembly. BookBaby.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Марина Безсмертна.

Читайте також: 10 порад, які допоможуть влаштувати вдалу вечірку-презентацію книги

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *