10 порад, аби книжкова вечірка пройшла на «ура»

Вечірка

Організація книжкового свята — найприємніша частина видавничого процесу. Однак не дозвольте слову «вечірка» збити вас з пантелику; варто докласти чимало зусиль і спланувати кожну дрібницю. Турботлива «Видра» підготувала для авторів 10 порад, аби вечірка-презентація вдалася на славу!

Порада 1. Оберіть локацію вечірки

Узгодьте зручне розташування, кількість гостей та атмосферу, яку хочете створити. Деякі автори надають перевагу затишності та доступності власного житла. Інші потребують більше простору й влаштовують вечірки-презентації у книгарнях, школах або орендованих приміщеннях.

Порада 2. Запросіть усіх і кожного

Видавнича вечірка — це виняткова можливість рекламувати, продавати книгу та залучати потенційних читачів. Перегляньте списки електронної пошти, друзів на Фейсбуці, пригадайте якомога більше людей з власного оточення, яких можете запросити. Кожен з них може дати початок ланцюгові поширення вашої творчості, просто розповівши про книгу друзям і знайомим.

Порада 3. Зробіть соціальні мережі своєю перевагою

Опублікуйте подію вечірки у Фейсбуці та додайте усіх друзів. Зазначте час та локацію заходу зі зображенням місця проведення та книги. Створіть гостроцікавий буктрейлер та запостіть його на YouTube, щоб привернути увагу до презентації вашого твору. Намагайтеся регулярно інформувати підписників щодо майбутньої події протягом двох тижнів до її початку.

Порада 4. Приготуйте частування

Якщо місце, де ви будете проводити вечірку-презентацію, не передбачає подачі напоїв та їжі, приготуйте частування самостійно. Смаколики затримають гостей на довше й вони, можливо, придбають більше книг.

Порада 5. Активно просувайте свою книгу на вечірці

Надрукуйте афіші зі зображенням обкладинки книжки та своїм фото, щоб прикрасити вхідні двері. Підготуйте декорації, пов’язані з темою книги або у кольорах оформлення видання. Все, що допоможе гостям запам’ятати книгу після того, як вони підуть, зіграє вам на руку.

Порада 6. Принесіть достатньо книжок

Найбільша помилка, якої припускаються автори — прорахунки у необхідній кількості примірників. Краще мати зайві книги, ніж втратити потенційних покупців.

Порада 7. Обміркуйте, як ви будете підписувати книгу

Поєднувати загальний підпис книжки (якийсь цікавий вислів або речення, що стосується твору) та індивідуальний — гарна ідея. Не забувайте просити читачів чітко вимовляти ім’я перед тим, як підписувати примірник.

Порада 8. Підготуйте виступ

Не обов’язково виголошувати довгу урочисту промову, проте дозвольте гостям відчути присутність автора. Їм цікава особистість творця книги, заради якої вони прийшли. Якщо ви проводите вечірку в просторому приміщенні, потурбуйтесь про мікрофон. Адресуйте свої слова тим людям, які прийшли вас підтримати. Коротко опишіть значення книги. Слухачі люблять веселі історії про роботу над виданням та щирі слова подяки. Нехай все буде легко та невимушено, але пам’ятно.

Порада 9. Спілкуйтесь

Навряд чи ви зможете поспілкуватися з кожним гостем, який завітав на вечірку, однак спробуйте. Подякуйте, що прийшли, запитайте думку стосовно книги. Це чудовий спосіб встановити зв’язок з аудиторією.

Порада 10. Висловіть вдячність

Після закінчення презентації напишіть повідомлення усім, хто допомагав у роботі над книгою. Нетворкінг допоможе налагодити ефективну співпрацю та є частиною маркетингової стратегії. Люди цінують увагу та час, який їм подарували.

Джерело: Madeleine Dodge. 10 Tips for Hosting a Successful Book Launch Party. BookBaby.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Марина Безсмертна.

Поширте у соціальних мережах:

One thought on “10 порад, аби книжкова вечірка пройшла на «ура»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *