Чекліст самвидавця: покрокова інструкція зі створення книжки

Найбільший страх самвидавця — з чого ж почати створення видання. Ідея, бюджет, матеріали, ресурси… Ось покрокова інструкція, як видати книжку і не втратити стійкі нерви:

Чекліст самвидавця

1. Виправте помилки.

Не полінуйтесь і добре вичитайте текст. Зверніть увагу на синтаксис, орфографію, лексичне наповнення.

2. Формат.

Ваша книга буде по-різному відформатована для електронної та друкованої версій.
Рекомендовано спочатку звернути увагу саме на друковану, тому що ви зможете використати PDF-файл замість того, щоб створювати цифровий файл HTML. Тому зробіть свою книгу максимально гарною, використовуючи всі можливості програмного забезпечення для текстової обробки.

3. Отримайте ISBN та штрих-код (якщо потрібні).

Для друкованої книги потрібний ISBN. Його треба буде купити. В окремих випадках, деякі
самвидав-платформи надають його безкоштовно. Штрих-код також потрібен для друкованої книги. Якщо ви отримали ISBN безкоштовно від платформи самвидаву, то штрих-код автоматично буде розміщений позаду обкладинки книжки. Ви також можете безкоштовно скористатися сайтами для безкоштовного генерування коду.

4. Створіть або замовте гарну обкладинку.

Ви можете створити власну обкладинку через видавничі платформи (автор рекомендує CreateSpace, але тоді ви не зможете видати свою книгу через інші сервіси). Скористайтеся програмою Photoshop, Illustrator або InDesign. Знайдіть когось на сайті для фрілансу або запросіть професійного дизайнера. Ваша обкладинка повинна бути окремим PDF-файлом. Вона потрібна і для друкованої версії, і для електронної.

5. Створіть PDF файл книги.

Коли книга вичитана та ідеально відформатована, створіть PDF-файл. Для цього можете скористатися www.primopdf.com. Тут можна змінювати файл, створювати новий та конвертувати в документ Word.

6. Завантажте книгу на CreateSpace.

Зареєструйтесь там, а потім надішліть книгу на розгляд.

7. Отримайте схвалену копію книги.

Коли ви отримаєте листа від CreateSpace про те, що книга прийнята, використайте програму для перегляду цифрових файлів від CreateSpace, щоб подивитись на свою книжку. CreateSpace навіть перевірить вашу орфографію. Якщо побачите помилки, виправте їх в оригінальному PDF-файлі та надішліть його знову. Замовте одну друковану книгу для перевірки. Залежно від обраної доставки, ви отримаєте книгу впродовж трьох тижнів.

8. Перевірте книгу та скоректуйте файл.

Перевіряти друкований примірник потрібно особливо прискіпливо. Ви будете здивовані, наскільки інший вигляд буде мати текст і скільки нових помилок ви знайдете.

9. Заново завантажте відкоректований файл на CreateSpace.

Зробіть потрібні зміни в файлі PDF та відправте. Коли його приймуть, знову запустіть його в програмі для перегляду цифрових файлів.

10. Замовте друковані копії.

Замовте їх на CreateSpace. Якщо ціни здаються зависокими, ви можете завантажити книгу на IngramSpark, він має об’єкти для друку в Австралії та Європі. Інший варіант — користатись послугами місцевого поліграфічного підприємства. Але з цим можуть виникнути проблеми. Якщо ви створювали обкладинку на CreateSpace, то ви не зможете її використати деінде. Коли у вас небагато копій, друк коштуватиме так само, як і на CreateSpace.

11. Завантажте книгу на Амазон.

12. Розробіть відповідник для версії HTML.

13. Конвертуйте книгу в формати EPUB та KF8.

Ви можете перетворити файл на EPUB через Apple Mac, Google Docs, Adobe Indesign, Scrinever. У KF8 можна конвертувати через KindleGen.

14. Завантажте цифровий варіант книги на Kindle Direct Publishing (KDP).

Коли KF8-файл готовий, конвертуйте обкладинку в KF8. Перевірте, щоб і обкладинка, і текст виглядали добре на різних носіях (смартфонах, тачпадах, комп’ютерах).

15. Виставте книгу на KDP.

Це необхідний інструмент самвидавця. Якщо ви раптом захочете з метою просування роздати книгу на Амазоні безкоштовно, то без використання цієї програми ви не обійдетесь. До того ж, вона містить ще кілька цікавих фішок для поліпшення продажів.

16. Завантажте книгу на IngramSpark.

IngramSpark — це альтернатива CreatеSpace. Якщо хочете зробити книгу доступною для продажу в онлайн-магазинах, завантажте її сюди. Але ця платформа, на відміну від CreateSpace, вимагає платню щоразу, як ви завантажуєте книгу.

17. Завантажте книгу на Draft2Digital або Smashwords.

Це сервіси-аналоги електронних видавництв для англомовної літератури.

18. Займіться маркетингом книги.

Секрет успіху самвидавця — у вдалій маретинговій стратегії. Якщо хочете заробити на книзі, продумайте і пропишіть всі шляхи продажу книги.

Про інші тонкощі самвидаву читайте у нашому матеріалі.

Джерело: Self-Publishing Checklist. book1one.com
Дата звернення: 04.04.2018
Переклала та зреферувала
 Тетяна Легкобит.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *