Європарламент ухвалив суперечливу Директиву про авторське право

авторське право

Члени Європейського парламенту, що засідали у Страсбурзі 26 березня, проголосували за Директиву про авторське право. Це викликало суперечку Європейського Союзу та цифрового ринку.

Президент Міжнародної асоціації видавців Уго Сетцер опублікував заяву, у якій вітає новину про прийняття Директиви, сказавши: «Асоціація вітає угоду Європейської спільноти щодо Директиви про авторські права і хоче привітати Федерацію європейських видавців і наших європейських членів за всю їхню важку роботу у висвітленні того, що роблять видавці, і які правові рамки необхідні для того, щоб вони продовжували інвестувати в таку різноманітну галузь».

Ашер Гамільтон у Business Insider зазначає, що найбільш суперечливими є статті 11 і 13. Стаття 11 іноді називається «податком на зв’язок» і вимагатиме від компаній, таких як Google, ліцензії на зв’язки з видавцями.

«Ця директива буде модернізувати авторські права і принесе впевненість зацікавленим сторонам у багатьох важливих сферах. Ми повинні працювати на національному рівні, щоб підготувати реалізацію на основі співпраці між різними зацікавленими сторонами».

Проте стаття 11 має багато тривожних двозначностей: вона має дуже невизначене визначення «сайту новин» і залишає визначення «фрагмента» до законодавчого органу кожної країни ЄС.

Остаточний проект статті 11 не має винятків для захисту малих і некомерційних послуг, включаючи Вікіпедію, а також ваш особистий блог. Проект не дає компаніям новин право стягувати за посилання на свої статті — це також дає їм право заборонити посилання на ці статті взагалі (там, де таке посилання містить цитату зі статті), тому сайти можуть загрожувати критикам писати про свої статті. В будь-якому разі, за Директиву європейці чи проти, нові правила стосуються всіх.

Джерело: Jaroslaw Adamowski. Publishing Perspectives.
Опубліковано: 27 березня 2019 р.
Зреферувала Юлія Рибчинська.

Читайте також: Що потрібно знати малим видавцям про новий закон щодо охорони авторських прав?

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *