Іранські письменники відповідають Трампу

У 2017 році Джессіка Крейг, британська захисниця довкілля та соціальна активістка, приєдналася до ініціативи з посиленого залучення мусульманських письменників до публікації, і зробила цю ініціативу всесвітньо відомою.

Ініціатива з’явилася як спротив антимусульманській політиці президента Сполучених Штатів Америки, Дональда Трампа. Адміністрація президента видала заборону на в’їзд іммігрантів та біженців з мусульманських країн. Таке рішення позбавило багатьох людей з арабських країн можливості отримати політичний притулок.
Одним з іранських письменників, чию увагу привернула ініціатива, став Амір Ахмаді Аріан (Amir Ahmadi Arian). Його перша книжка англійською мовою «А потім риба його поглинула» в реалістично-депресивних тонах розповідає про життя в іранській в’язниці Евін. Літературний твір вже порівнюють з Оруеловим «1984» через те, як на сторінках висвітлено згубні ефекти тоталітаризму на людську психіку. Попри документальність книжки, жанрово вона ближча до трилера.
Джессіка Крейг була в захваті від роману, стверджуючи, що це мало не єдина книжка, яку вона прочитала на одному диханні. Для широкого загалу книжка стане доступною у 2020 році. Це стане вкрай важливою подією для іранських письменників та мусульманської культурної спільноти у всьому світі, а особливо в Сполучених Штатах Америки за нинішнього політичного клімату.

Джерело: Liz Hartman. Deal of the Week: Iranian Writer Answers the Call. Publishers Weekly.
Опубліковано: 22 лютого 2019 р.
Зреферувала Юлія Отрішко.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *