Література різноманітна: збільшення кількості темношкірих персонажів

Темношкірі персонажі

Видавці Сара Одедіна (Sarah Odedina) та Дебора Ахенкора (Deborah Ahenkorah) стали партнерами заради спільної мети — збільшення кількості темношкірих персонажів у дитячій літературі не тільки в Африці, а й закордоном.

«Роботи африканських авторів варто демонструвати світовій аудиторії».

Під час бесіди про дитячі та підліткові книги на дитячому книжковому ярмарку в Болоньї цього тижня міжконтинентальний дует Одедіна та Ахенкора розпочав співпрацю з наставниками африканських дитячих книг та видав їхні книги в США, Великобританії та на африканському континенті. Видавці подають приклад іншим: роботи африканських авторів варто демонструвати світовій аудиторії.

Мета — вивести африканських письменників на міжнародний рівень.

Сара Одедіна, головний редактор Пушкінської дитячої книги у Великій Британії, і Дебора Ахенкора, засновник «Золотого баобаба» та видавець «Африканського бюро історій» у Гані, вперше зустрілися на конференції в Сінгапурі, а потім знову на PaGya 2018, літературному фестиваль в Аккарі.

Саме під час другої зустрічі жінки зрозуміли, що створені для співпраці та мають схожі амбіції: опублікувати якнайбільше африканських письменників і вивести їх на міжнародний рівень.

«Наша зустріч, яку ми планували провести за годину, зайняла весь день», — сказала Одедіна. Ми планували спільну роботу над залученням африканських дитячих і підліткових письменників для публікацій на світовому ринку. З того моменту ми не зупиняємось, бо це «наша місія» — додала Сара.

Проблема: відсутність темношкірих персонажів у дитячих книгах

І Ахенкора, і Одедіна мають вражаючий досвід у літературній сфері, багато років працюють у видавничому цеху. Жінки довгий час були занепокоєні своїми спостереженнями: відсутністю темношкірих персонажів у дитячих книгах. Ахенкора заснувала свою літературну некомерційну організацію «Золотий Баобаб» у 2008 році з метою підтримки африканських письменників і збільшення кількості африканських книг на ринку. У 2015 році Ахенкора розпочала свою видавничу кампанію «Африканське бюро історій». Сара Одедіна — професіонал у сфері дитячої та підліткової літератури: за її плечима робота в Penguin Books і Orchard Books. Вона працювала над серією книг «Гаррі Поттер» у видавництві Bloomsbury Children’s протягом 14 років.

У дусі авторського наставництва, яке Дебора Ахенкора вже надає за допомогою премії Золотий Баобаб. Жінки мають на меті ідентифікувати та публікувати африканських письменників з усього континенту. Тож, скоро ми побачимо темношкірих дитячих персонажів на сторінках книжок. Ми різні — в цьому наша краса.

Джерело: Hannah Johnson, Publishing Perspectives.

Дата опублікування: 1 липня 2019 р.

Зреферувала Катерина Пархоменко.

Поширте у соціальних мережах:

2 коментаря до “Література різноманітна: збільшення кількості темношкірих персонажів

  1. Сповіщення: Іранські письменники відповідають Трампу: скандал

  2. Сповіщення: Феміністична література зазнає свого піку. Тенденції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *