Читацьке придане для немовлят: «Маленька книжка – велика людина»

Маленька книжка – велика людина

 «Маленька книжка – велика людина» — це загальнопольська акція, яку організував Польський інститут книжки (Polski Instytut Książki). Молоді батьки вже в пологових будинках безкоштовно отримують для своїх немовлят книжки, які називають «читацьким приданим».

Розпочалася згадувана акція в грудні 2017 року, коли 100 тисяч новонароджених отримали своє «читацьке придане». А вже в березні 2019 року обсяг подарованих книжок сягнув 360 тисяч примірників! В акції беруть участь ті лікарні, які самостійно погодилися на безоплатну дистрибуцію дитячих видань.  

У  вересні 2018 року  організатори акції запустили проєкт для трирічних дітлахів. Його ідея — спонукати батьків частіше відвідувати бібліотеки й щоденно читати зі своїми дітьми.

Усі сім’ї, які прийдуть до бібліотеки, що бере участь у акції, із трирічною дитиною, отримають «читацьке придане». У комплекті приданого є книжки «Перші вірші для…» та «Карта малого читача». Після кожного візиту до бібліотеки дитині вручають спеціальну наліпку. Коли малий читач збере десять таких стікерів, він одержить іменний диплом, який засвідчить його читацьку зацікавленість. «Маленька книжка» подарує цікавинки не лише малюкам, але й батькам крихіток.

Ця проста ідея потребує популяризації і в Україні задля прищеплення любові до читання у дітей ще змалечку.

Джерело: Mała książka wielki człowiek

Опубліковано: 26 березня 2019 р.

Зреферувала Марина Лавріненко

Читайте також: 3 поради, як написати дитячу книжку

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *