Премія Costa Book Awards у Великобританії: дебютанти та 35 000 фунтів стерлінгів призового фонду

Costa Book

Costa Book Awards — одна з найпрестижніших премій в Об’єднаному Королівстві. Поки що це єдина британська програма, у якій мають можливість взяти участь англійські та ірландські письменники.

Цьогоріч премія Costa Book Awards побила рекорд: на конкурс подано 641 заяву, номінантів визначають у п’яти категоріях.

Обирають переможців у п’яти категоріях: дебютний роман (саме в цій номінації один з одним змагається найбільша кількість учасників-новачків), роман, біографія, поетична збірка та дитяча література.

Переможці в кожній категорії отримають 5 000 фунтів стерлінгів (6 411 доларів США). Головний переможець номінації «Книга року», якого обиратимуть із переможців п’яти категорій, отримає приз 30 000 фунтів стерлінгів (38 467 дол. США).

З моменту створення премії 1985 року в номінації «Книга року» 12 разів головний приз отримували автори романів, п’ять разів — дебютних романів, шість разів ті, хто взявся за написання біографій, вісім разів поети та двічі дитячі письменники.

У списку найкращих Десять жінок і десять чоловіків  віком від 27 до 75 років. Одна з дебютанток премії — сімдесятирічна Енн Янгсон (Anne Youngson).

Переможці у п’яти категоріях стануть відомі 7 січня, а хто ж отримає головний приз 30 000 фунтів стерлінгів ми дізнаємося  29 січня 2019 року.

Джерело: Porter Anderson. The UK’s Costa Book Awards Shortlists: Half Debuts, £35,000 in Prize. Publishing Perspectives. 

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Катерина Пархоменко.

Читайте також: Ярмарок дитячих книжок у Болоньї: відомі імена переможців премії Рагазі (Ragazzi Awards)

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *