Costa Book Awards назвала книгою року мемуар Барта ван Еса «The cut out girl»

Costa Book Awards

На церемонії Costa Book Awards в Лондоні автор мемуару «The cut out girl» Барт ван Ес був нагороджений почесною премією. Варто зазначити, що це вже всьоме книга у жанрі мемуар була названа Книгою року. Переможець у цій номінації отримує 5000 фунтів стерлінгів.

Барт ван Ес — професор англійської літератури в Оксфордському університеті і працівник коледжу Св. Катерини. Автор розповідає про дівчинку Льєн де Йонґ (Lien de Jong). Вона — одна із 4000 дітей у Нідерландах, які ховалися від нацистів у неєврейських родинах.

Професор Барт Ван Ес є онуком названих батьків Льєн, які ризикувати життям, щоб врятувати дівчинку. Тому це непроста чергова історія з архівів. Окрім цього Льєн де Йонг була присутня на церемонії нагородження в Лондоні. 

Голова журі Софі Раворт (Sophie Raworth) прокоментувала вибір переможця: «Це важлива книга, яка сьогодні має величезний резонанс. Ми всі відчували, що це була прихована перлина року». До неї приєдналися Рейчел Джойс, Сатнам Сангера, Мімі Галваті, Аніта Сетхі, Рік О’Ші, Саймон Вільямс, Кейт Гамбл і Прю Лейт.

У повідомленні оргкомітету на сайті премії зазначається, що рішення було однозначне.

Щоб мати право вибороти нагороду у найголовнішій номінації «Книга року» премії, книжки повинні бути вперше опубліковані у Великій Британії чи Ірландії з 1 листопада 2017 року до 31 жовтня 2018 року, а «їхні автори проживати у Великій Британії протягом останніх трьох років»

Costa Book Awards — одна з найбільших премій в англомовній літературі. Вона присуджується з 1971 року і до 2006 року.

Джерело: Porter Anderson. Bart van Es’ Biography ‘The Cut Out Girl’ Named Costa Book of the Year. Publishing Perspectives.

Опубліковано: 29 січня 2019 р.
Зреферувала Юлія Жиліна.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *