Costa Book Awards назвала книгою року мемуар Барта ван Еса «The cut out girl»

Costa Book Awards

На церемонії Costa Book Awards в Лондоні автор мемуару Барт ван Ес був нагороджений почесною премією. Варто зазначити, що це вже всьоме книга у жанрі мемуар була названа Книгою року. Переможець у цій номінації отримує 5000 фунтів стерлінгів.

Барт ван Ес — професор англійської літератури в Оксфордському університеті і працівник коледжу Св. Катерини. Автор розповідає про дівчинку Льєн де Йонґ (Lien de Jong). Вона — одна із 4000 дітей у Нідерландах, які ховалися від нацистів у неєврейських родинах.

Професор Барт Ван Ес є онуком названих батьків Льєн, які ризикувати життям, щоб врятувати дівчинку. Тому це непроста чергова історія з архівів.

Голова журі Софі Раворт (Sophie Raworth) прокоментувала вибір переможця: «Це важлива книга, яка сьогодні має величезний резонанс. Ми всі відчували, що це була прихована перлина року».

У повідомленні оргкомітету на сайті премії зазначається, що рішення було однозначне.

Щоб мати право вибороти нагороду у найголовнішій номінації «Книга року» премії, книжки повинні бути вперше опубліковані у Великій Британії чи Ірландії з 1 листопада 2017 року до 31 жовтня 2018 року, а «їхні автори проживати у Великій Британії протягом останніх трьох років»

Costa Book Awards — одна з найбільших премій в англомовній літературі. Вона присуджується з 1971 року і до 2006 року.

Джерело: Porter Anderson. Bart van Es’ Biography ‘The Cut Out Girl’ Named Costa Book of the Year. Publishing Perspectives.

Опубліковано: 29 січня 2019 р.
Зреферувала Юлія Жиліна.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *