Тріо інноваційних графічних романів

Вересень привніс у список літератури новий графічний роман. Сюжети творів охоплюють такі несподівані теми, як синдром подразненого кишечника та історія трансгендерів з Дикого Заходу.

«Астрономія» (Stargazing) Джени Ванг (Jen Wang)

Джен Ванг, авторка «Принца і кравчині», звернулася до особистого досвіду під час написання цього історії. Графічний роман оповідає про молоду дівчину, у якої діагностували пухлину мозку (Ванг пережила видалення пухлини у шестирічному віці).

Графічний роман оживає завдяки яскравості головних героїв, Крістіни та Мун. Коли батьки Крістіни здають в оренду будинок для нової родини, сором’язлива скрипалька знаходить непередбачувану енергійну подругу Мун. Мун стверджує, що бачить людей, котрі спілкуються з нею з космосу. «Тому я настільки відрізняюсь від усіх. Насправді я небесна істота, як ті з моєї книги етюдів. Я думаю, що невдовзі вони прийдуть по мене».

Джен Ванг усебічно висвітлює тему складної динаміки відносин і дорослішання азіатів в Америці.

«Нутрощі» (Guts) Райни Тельгемеєр (Raina Telgemeier)

Вона штурмувала списки бестселерів та виграла кілька нагород Ейснер зі своїми графічними спогадами «Усмішка» та «Сестри». Тепер Райна Тельгемеєр повертається з оповіддю про свої юнацькі битви з тривогою та синдромом подразненого кишечника.

Ще з п’ятого класу у молодої Райни розвивається нав’язливий страх блювання. Вона бореться зі своїми фобіями під наглядом терапевта, проте перед школою стикається з цілою гамою викликів: Мішель, підла дівчина, яка сидить поруч із нею в класі; страх оголошення усної доповіді; перспектива того, що її найкраща подруга може переїхати у протилежну частину міста.

Принциповий стиль Райни Тельгемеєр настільки ж виграшний, як і завжди, що робить незвичайну тему по-новому вдалою.

«Сценічні мрії» (Stage Dreams) Мелані Ґіллман (Melanie Gillman)

Світла кольорова робота «Сценічних мрій» надзвичайно приваблива. Мелані Ґіллман використовує різнобарвні олівці, наносить тони шар за шаром, доки графічний роман не почне дихати.

Втікаючи з призову до армії Конфедерації, транс-підліток з Грузії Грейс сідає на диліжанс, який прямує через територію Нью-Мексико. Її викрадає сумнозвісний привид Гоук — насправді Флор, — бандитка, яка мріє придбати власне козяче господарство. Флор планує проникнути до збору баронів Південних залізниць, щоб отримати інформацію, яку вона може продати армії Союзу. Грейс пропонує допомогти, і пара приступає до втілення складного плану.

Авторка подає історичну інформацію про трансгендерів на американському Заході. Її щирість роблять графічний роман «Сценічні мрії» незабутнім.

Джерелоhttps://www.npr.org/2019/09/22/762842406/kick-off-fall-with-this-trio-of-innovative-ya-graphic-novels
Зреферувала Вероніка Красуляк.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *