У Вікторіанських новелах жінок описували краще за сучасних авторів

Жінки у Вікторіанських новелах схильні “відчувати”, а чоловіки “отримувати”. Жінки усміхаються або сміються, тоді як чоловіки посміхаються чи хихикають. Як так вийшло, що тенденції сучасної літератури кардинально змінили уявлення про жінок ? Це питання вирішили дослідити американські вчені, які провели власний аналіз переважної більшості творів тієї епохи.

Вчені з університетів Іллінойсу та Каліфорнії в Берклі винайшли алгоритм для вивчення 104 000 художніх творів з 1780 р. до 2007 р. Матеріали бралися переважно з цифрової бібліотеки HathiTrust. Вчені очікували збільшення популярності жіночих персонажів у Вікторіанських новелах протягом двох століть. Натомість “з 19-го до початку 1960-х ми бачимо теденцію зменшення”, — пишуть Тед Андервуд, Девід Бамман та Сабріна Лі у своїй роботі. “Трансформація гендеру в англійській мові”  одразу ж була опублікована в журналі з культурної аналітики, який читають по всьому світу.

Окрім зменшення числа персонажів-жінок у Вікторіанських новелах виникла ще одна проблема. Також виявили “досить приголомшливий спад” у кількості книг, написаних жінками в першій половині 20 століття. “Частка фантастики, написана жінками, знижується вдвічі (від приблизно 50% назв до приблизно 25%). Зараз, звичайно, тенденція повертається і ми можемо бачити дедалі більше жінок-авторів. Проте чоловіки все одно займають перше місце за кількістю написанних творів.

Також можна почитати про “Алжирскі щоденники” – що воно взагалі таке і навіщо це світові.

ДжерелоAlison Flood. Women better represented in Victorian novels than modern, finds study. The Guardian.
Опубліковано: 19 лютого 2018 р.
Зреферувала Катерина Скобєлєва.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *