Весна 2018: дитячі й підліткові новинки

Разом із новим сезоном чекаємо новинки на книжкових полиць. Що читати разом із малечею, і яку книгу подарувати старшокласникові? Видра пропонує 10 новинок, які зроблять Вашу книжкову весну.

Мавпеня-детектив (Baby Monkey, Private Eye)  Браян Селзнік (Brian Selznick) і Девід Серлін (David Serlin) 
Ілюстрації: Браян Селзнік (Brian Selznick) 
Scholastic Press, лютий 2018

Селзнік любить змішувати формат і жанр, і ця напівкартинкова, напівсловесна історія, яку він створив разом зі своїм чоловіком, Серліном, — яскраве тому підтвердження. Читачі стежать за пригодами Мавпеняти, коли він розслідує чотири справи пограбування, не забуваючи, однак, про важливі речі, як-от, похрумтіти смаколиками й одягти штанці.

Привіт-привіт! (Hello Hello) Брендан Вензель (Brendan Wenzel) 
Chronicle, березень 2018

Після успіху «Всі вони бачили кота», Вензель повертається, щоб м’яко нагадати про те, як багато істот на Землі потребують нашого захисту. Автор звертається до читача мовою простих віршованих рядків і грайливих малюнків. 

Привіт, Маяче! (Hello Lighthouse)  Софі Блекол (Sophie Blackall) 
Little, Brown, квітень 2018

У першій сольній роботі після тріумфального «Дерева малят» (2014),  Блекол, яка була нагороджена медаллю Калдекот (Caldecott Medal) за ілюстрування «У пошуках Вінні»  (Finding Winnie) спостерігає життя й роботу охоронця маяка і його родини, яка поповнюється, — до того самого моменту, коли його клопіт стає непотрібним. 

Народжена на острові (Islandborn)  Джуно Діаз (Junot Díaz) 
Ілюстрації:  Лео Еспіноза (Leo Espinosa) 
Dial, березень  

Автор «Коротке дивовижне життя Оскара Вао» (The Brief Wondrous Life of Oscar Wao) і «Ось так ти втратив її» (This Is How You Lose Her) робить свій перший стрибок у дитячу літературу з історією про дівчинку Лолу, яка звертається до членів своєї громади, щоб краще зрозуміти свій острівний дім, на якому вона народилася і про який в неї не збереглося жодних спогадів. новинки

Вона змогла скрізь: 13 жінок, які змінили історію (She Persisted Around the World: 13 Women Who Changed History)  Челсі Клінтон (Chelsea Clinton)
Ілюстрації:  Александра Бойґер (Alexandra Boiger)  
Philomel, березень 

Після успіху книги «Вона змогла» (She Persisted), яка знайомить читача з історіями 13 американських жінок-інноваторок, Клінтон розширює кордони читацької уваги й висвітлює досягнення великого гурту жінок, серед яких Марія Кюрі, Вангарі Маатаї, Дж. К. Роулінґ і Малала Юсуфзай.

Дикий робот збігає (The Wild Robot Escapes) Пітер Браун (Peter Brown) 
Little, Brown, березень

Робот Роз повертається до читача в сіквелі до роману Брауна «Дикий робот» (The Wild Robot). У попередній книзі Роз із усіх сил намагався прижитися серед тварин у джунглях віддаленого острова, але тепер, коли Роз залишає острів, на нього чекає низка нових випробувань.новинки

Я втратив свій шлях (I Have Lost My Way) Ґейл Форман (Gayle Forman) 
Viking, березень

Життя трьох незнайомців — співачки, яка втратила голос, підлітка-гея, який належить до мусульманської віри й страждає через розрив стосунків, і неповнолітнього забіги до Нью-Йорка з відчайдушним планом — переплітаються в романі авторки бестселера «Якщо я залишусь» (If I Stay). Події вибухають протягом одного дня і розвиваються з точок зору трьох героїв. новинки

«Говори: Графічний роман» (Speak: The Graphic Novel)  Лорі Голс Андерсон (Laurie Halse Anderson) 
Ілюстрації: Емілі Керол (Emily Carroll) 
Farrar, Straus and Giroux, лютий

Майже через 20 років після видання роману Андерсон про мовчання і сексуальне насильство, ця новинка-фіналіст Національної книжкової премії повертається у вигляді графічного роману, який авторка адаптувала, а проілюструвала художниця Емілі Керол. новинки

«Шторм війни» (War Storm)  Вікторія Авеярд (Victoria Aveyard)
HarperTeen, травень

 Серія бестселерів, що почалася з “Багряної королеви» 2014 року, закінчується на цьому четвертому романі, в якому  Мара Барров щосили прагне підірвати устрій королівства Норта та забезпечити свободу для своїх товаришів Багряних.

Ару Шах і кінець часу (Aru Shah and the End of Time) Рошані Чокши (Roshani Chokshi)
Disney-Hyperion, березень 

Ця перша книга в серії про Пандаву відкриває видавничу програму Rick Riordan Presents, яка має на меті розповісти маловідомі історії культур, міфів та думок. Балансуючи між жанрами екшену та комедії, Чокши знайомить читача з 12-річною Ару, яка дізнається, що вона є реінкарнацією одного з п’яти братів Пандави. І це після того, як вона випадково звільняє демона, чия руйнівна сила може призвести до кінця всесвіту. 

Також читайте про дитячі бестесллери

Джерело: The Most Anticipated Children’s and YA Books of Spring 2018. Publishersweekly.com.

Дата звернення: 24.01.2018

Зреферувала та переклала: Катерина Ганенко

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Весна 2018: дитячі й підліткові новинки

  1. Сповіщення: Прочитай це, якщо наважишся: 3 кращі романи-жахи для підлітків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *