Видавці Грузії виступають за незалежність інституту авторського права

Голова Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Грузії повідомив про можливу загрозу цілісності інституту авторського права з боку Росії. Висловила побоювання також Ґванца Йобава (Gvantsa Jobava) — почесна гостя Франкфуртської книжкової ярмарки 2018 року. Вона повідомила, що Російська авторська спільнота (Российское Авторское Общество) посилила тиск на Асоціацію авторських прав у Грузії (Georgian Copyright Association).

На це Грузинська асоціація відповіла спільною із гравцями з музичного сектору Bravo Records і GMI Management кампанією «No To Occupation of the Intellect». Назва кампанії покликана пробудити свідомість грузинів до боротьби, оскільки такі території Грузії, як Абхазія та Південна Осетія, з 2008 року окуповані Росією.

Голова Грузинської асоціації з авторського права ҐіҐа Кобаладзе (Giga Kobaladze) повідомив, що московський відділ Confederation of Rights Holders’ Societies in Europe and Asia (CRSEA) посилив тиск на Грузинську асоціацію стосовно приєднання. Кобаладзе зазначив, що членство в цій конфедерації послабить позиції Асоціації на міжнародному ринку. Він впевнений, що місцева та міжнародна підтримка допоможе їм зберегти незалежність і стабільність Грузинської асоціації.

Ґванца Йобава вважає, що учасники сесій Всесвітньої організації інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization) будуть зацікавлені почути про російські спроби інтелектуальної окупації. Вона переконана, що підтримка міжнародних організацій, які активно працюють над питаннями авторського права, буде вирішальною у випередженні агресії та уникнення ситуації, яка сталася в Україні. Внаслідок чого в Україні швидко зросла кількість агенцій з авторського права. Йобава пояснює, що для невеликої країни, подібній Грузії, сусідство з агресором вимагає захисту інтелектуального потенціалу. Оскільки будь-яка сфера мистецтва взагалі стає найголовнішим багатством, тому вони не можуть дозволити Росії отримати будь-який вплив на їхню культуру.

Джерело: Georgian Publishers Support a Campaign To Keep Their Copyright Agency Independent. Porter Anderson. Publishers Perspective.

Опубліковано: 22 березня 2019 р.

Зреферувала Діана Сяркі.

Читайте також: Європарламент ухвалив суперечливу Директиву про авторське право

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Видавці Грузії виступають за незалежність інституту авторського права

  1. Сповіщення: Гонконг та Китай повертаються на книжковий ринок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *