10 найкращих книг Харукі Муракамі

Харукі Муракамі визнаний в усьому світі як автор жанру магічного реалізму.  Його твори побудовані довкола нав’язливого бажання зрозуміти сутність людської особистості. Реальність його книг часто сюрреалістична та фаталістична. Харукі Муракамі вже не просто японський, а світовий письменник.

  1. Кафка на пляжі / Kafka On the Shore

Напевно, найбільш заплутаний роман Муракамі з трьома героями з різних поколінь. Кожен з них має своє складне минуле, що веде їх до відкриття наріжного каменю й паралельного світу. Це складна робота Муракамі, в якій багато символізму та переплетінь долі. Однак зрозуміти зв’язок між трьома персонажами читач зможе лише ближче до кінця твору.

  1. Хроніки механічної пташки / The Wind-Up Bird Chronicle

У новелі зображено інший світ у формі готелю-лабіринту під Токіо. Герой Окада Тору, тихий безробітній чоловік, повинен знайти вихід з нього та відшукати свою викрадену жінку. Книга багато в чому пов’язана з болісною історією Японії під час Другої світової війни. Настрій твору незвичний: спочатку автор вимальовує атмосферу нерішучості, а потім різко вдається до насильства. Реальність переплітається з містикою. Листи, таємничі сни, спогади, статті з журналів, закодовані файли – все це створює суцільне полотно неймовірних подій та унікального стилю Харукі Муракамі.

  1. Норвезький ліс / Norwegian Wood

Ця романтична історія про перше кохання спочатку здасться простою та банальною. Проте з часом вона набирає обертів і сповнюється новими яскравими характерами. Це спогади про нелегкі стосунки Ватанабе з дівчиною, яка страждає від психологічних проблем. Цей роман – гарний варіант, щоб почати знайомитися з творчістю автора.

  1. Країна чудес без гальм і Кінець світу / Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Якби Габріель Гарсія-Маркес і Герберт Веллс разом написали новелу, вона була б такою. У двох сюжетний лініях по черзі змальовується то футуристичне Токіо під час інформаційної війни, то другий світ. Другий світ – це Місто, оточене високим муром, де є жителі без тіней, страшний охоронець входу та навіть єдинороги. Головний герой, врешті, повинен обрати світ, в якому він залишиться назавжди. Можна витратити роки, щоб зрозуміти окремі події цього роману або персонажів. Але якщо ви любите загадки й фантастику ­– то цей твір для вас.

  1. 1Q84

Перша новела, в якій Муракамі наважується на ризиковане висвітлення екстремістських релігійних груп. Тема дійсно хвороблива для Японії через терористичну атаку 1995 року. Дія відбувається у двох реальностях: у 1984 та «тисяча незрозуміло якого вісімдесят четвертого» року. Головні герої книги – дівчина-інструктор з фітнесу Аомане та вчитель математики Тенго. Як і в багатьох романах Харукі Муракамі, їхні історії окремі й водночас тісно взаємопов’язані. Ось чому розв’язка принесе насолоду відповідей на (мабуть) усі питання.

  1. Денс, денс, денс / Dance, dance, dance

Роман розповідає історію молодого чоловіка, що шукає свою загадково зниклу дівчину. Цей квест відкриває йому дивну, еклектичну культуру Японії  і приводить до чогось ще більш містичного та незвичного. Книга багато в чому перегукується з іншими творами автора. Тож якщо ви читали твори Муракамі, то ви відчуєте себе в знайомому місці. Але все ж цікаво спостерігати як автор доповнює свій класичний стиль новими експериментами.

  1. Безбарвний Цкуру Тадзаці та роки його прощі / Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage

Впродовж значної частини твору Цкуру Тадзаці намагається зрозуміти, чому його забули друзі. Це сталося після того, як він переїхав з Нагої до коледжу в Токіо. Всі його колишні друзі на відміну від нього мали «кольорові» імена. Пошуки приводять героя до Фінляндії, де йому відкривається важка правда про власне Я. Це роман про зраду, прощення та дорослішання. У книзі про Цкуру менше магічного реалізму, тому вона відрізняється від інших творів Харукі Муракамі.

  1. Слухай пісню вітру / Hear the Wind Sing

Це був перший роман письменника. Сюжет у ньому майже незв’язний, складається з розмов та роздумів героїв, проте в ньому виявляється легкий та простий стиль автора. Головний герой, відомий нам лише як Боку, доброзичливий бармен на ім’я Рат та дівчинка з дев’ятьма пальцями намагаються з’ясувати, куди зникла юність та ідеалізм.

  1. Мій любий Sputnik / Sputnik Sweetheart

Цей сюрреалістичний роман – романтична детективна історія. «Мій любий Sputnik» читачі люблять особливо. Персонажі тут менш складні, ніж в інших роботах Муракамі, але описи в цьому романі захоплюють. Роман належить до жанру наукової фантастики: автор називає його «історією про аномальні події, які відбуваються з нормальними людьми». Роман є унікальним дослідженням людської самотності й туги.

  1. Всі божі діти можуть танцювати / After the Quake

Це збірка з шести коротких історій про землетрус у Кобе 1995 року, внаслідок якого загинуло понад 4234 людини. У книжці описано дивні переживання звичайних людей. Ці історії мало стосуються самого землетрусу, але всі вони написані у відповідь на катастрофу. Книжка стане вдалим вибором для людей, незнайомих з творчістю Муракамі, адже вона не така сюрреалістична, як інші роботи автора.

Джерело: Автор не вказаний. 10 Best Haruki Murakami Books. Kyuhoshi. Опубліковано: 6 лютого 2018 р.

Зреферувала Тетяна Легкобит.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *