Переосмислення історії Біблійних героїв у книзі «Злети і падіння Адама та Єви» (The Rise And Fall Of Adam And Eve)


Історія Адама та Єви — дві короткі глави на початку Біблії. Але і цього Стівену Грінблатту вистачило, аби створити яскравий і цікавий роман — фундамент для досліджень західної культури стосовно походження людської природи та наших моральних недоліків.

Грінблатт робить висновок, що історія Адама і Єви — потужний міф, який встановлює засади нашого розуміння спокуси і невинності, свободи і зради, вибору між добром і злом.

Призер Пулітцерівської премії «The Swerve» досліджує тему, яку сотні років намагались осягнути митці, філософи, теологи та поети. Аврелій Августин виклав найвідомішу інтерпретацію історії, використавши розповідь про Адама і Єву як основу для власної концепції первородного гріха: ми народжені грішниками, оскільки акт гріха передається через статеві зносини. Для Августина, як це стверджує Грінблатт, «гріховність людини — це хвороба, що передається статевим шляхом». Автор роман згадує і вишукану картину, створену Альбрехтом Дюрером. Художник змалював красу первісної пари в гравюрі «Падіння людини». Для Стівена Грінблатта вона ілюструє «бачення тих досконалих тіл, які існували до часу, праці, смерті».

Автор не оминув увагою епічну поему «Втрачений рай» Джона Мілтона. Образи Адама та Єви інтерпретовані письменником. Герої постають окремими повноцінними особистостями, які скоюють злочин заради одне одного, не залишаючи когось на поталу гріховності. Вони відтворюють боротьбу зі свободою, невинністю та напруженістю між силами добра та зла.

Якщо ви хочете сформувати список дорослої літератури для читання у вільний час, радимо ознайомитися з нашим матеріалами:

Приємного відпочинку!

Джерело: Henry L. Carrigan Jr. Of man’s first disobedience. bookpage.com

Дата звернення: 20.10 2017

Переклав та зреферував Микита Лавріненко 

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *