7 підказок для книжкової верстки: макет, типографіка та інше

макет
Розмір

Макет повинен мати підходящий розмір, тож спершу слід подумати про це, а ще подумати, яку обкладинку ви хочете: м’яку, тверду, суперобкладинку або футляр.

Поля

Вони є технічно незаповненим місцем, але є найважливішою частиною макета. Сторінка книги має чотири поля (зовнішнє, верхнє, нижнє та внутрішнє поле). Кожне з них виконує певні функції: зовнішнє поле дає простір для читачів, коли вони тримають книгу; верхнє — місце, де ви знайдете автора й назву книги, а також номер сторінки; нижнє — забезпечує подушку білого простору, що підтримує текстовий блок; внутрішнє — гарантує, що текст не проскочить в зону скріплення сторінок.

Типографіка

Традиційно у книжках використовують гарнітури із засічками. Не менш важливим є інтерліньяж, про який теж слід пам’ятати.

Колонтитули

Це маленькі рядки у верхній частині сторінки, які дають читачеві інформацію про назву книги, автора та номер сторінки (іноді його розташовують внизу). Колонтитули повинні бути достатньо маленькими, щоб не втручатися в текст, але водночас бути читабельними.

Зображення

Якщо книга містить фотографії, ілюстрації або будь-який інший візуальний контент, макет повинен бути розроблений так, щоб вмістити їх. Залежно від жанру текст і зображення взаємодіють по-різному.

Початок розділу

Дуже важливо починати розділи низько на сторінці, щоб створити візуальний сигнал для читача та дати перерву, перш ніж він зануритися в новий матеріал. У пусте місце за бажанням можна додати декоративні елементи.

Поширені помилки
  • Залишати забагато проміжків
  • Дефіси замість тире
  • Висячі рядки

Джерело: Meg Reid. 7 book layout design and typesetting tips. 99designs.

Опубліковано: 19 грудня 2018 р.
Зреферувала Юлія Довга.

Варто знати і поради для самвидавців.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *