Автобіографія в коміксах: професіонали графічних історій

автобіографія

Це витончена антологія автобіографічних роздумів, створених визначними зірками серед коміксів та потенційними майстрами своєї справи разом. Автобіографія в коміксах — незвична справа; унікальна перспектива помітна неозброєним оком. Велика частина цього матеріалу — це спогади про життя титанів цієї справи: Вілл Ейзнер про першу відмову; Пол Чедвік у старій квартирі; Стен Сакаї подорожує до Європи; зустріч Сергіо Арагонес із Ніксоном, і т.д.

Ці твори, так само як і інші в цій книзі, є досить прозаїчними спогадами митців, які часто переходять у сентиментальність або в неочікувану розв’язку. Незважаючи на те, що історії добре оформлені у вільному, мультяшному стилі, вони не мають накрученого екшену і здаються обраними довільно. Крім того, ці та інші художники показують власне життя своїми очима, але вони не репрезентують нічого дивовижного у процесі – це як сидіти поруч із кимось у літаку та слухати монотонну розповідь про життя. Це є погані новини.

Гарні новини — ще є декілька добре написаних творів. Гіперболічний звіт Френка Міллера про те, як він ходив на прем’єру фільму Шибайголова, є дуже смішним та цікавим; історія олівця та чорнил Пола Горнштейера про написання його історії змушує задуматись та є гарно ілюстрованою; та Едді Кемпбелл, відомий за «Із пекла», перевершую всю книгу жахливою історією про втрату своєї художньої впевненості, намальованою у фірмовому стилі, з чуткою та невпевненою лінією пера. Ця автобіографія може бути оцінена високим рівнем, але титан автобіографічних коміксів Кемпбелл, у кінцевому рахунку, розкриває свої глибокі недоліки: у руках майстра, автобіографічні комікси можуть бути гострими і займаючими, такі, що навіть досвідчені особи в інших видах графічного написання історій не завжди позволяються собі вносити таке у власні твори.

Джерело:  AUTOBIOGRAPHIX. Publishers Weekly.

Опубліковано: 1 липня 2019 р.

Зреферувала Юлія Альохіна.

Читайте також: Lion Forge — новий погляд на видавництво коміксів

Поширте у соціальних мережах:

2 коментаря до “Автобіографія в коміксах: професіонали графічних історій

  1. Сповіщення: Редактор коміксів Челсі Еберлі розповіла про фах

  2. Сповіщення: Комікси розіб'ють ваше серце — роман Фейт Ерін Хікс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *