Чому самовидавництво схоже на вирощування бамбуку?

самовидавництво

Великий успіх приходить тільки через великий проміжок часу, точнісінько як бамбук проростає роками, аж поки не розростеться.  Незалежно від того, чи піде у вас самовидавництво легше, чи укладаєте угоду з видавництвом, терпіння — наріжний камінь успіху кожного автора.

Уявіть, що Ви фермер, який посіяв насіння на родючому ґрунті. У ці саджанці Ви вклали всю любов і турботу, пророщуєте їх, поливаєте й доглядаєте. А тоді чекаєте на перші ознаки життя. І триває це не день, не місяць… років з п’ять.

Так, правильно. Половина десятиліття. Ласкаво просимо до життя бамбукового фермера. Навіть при бездоганному догляді прогрес не прийде швидко. Ви навіть не будете впевнені, що взагалі прийде.

Трапляється, що тільки окремий проект просувається, як вирощування бамбуку. Отримуєш кілька листів від авторів, а вони, м’яко кажучи, не рекомендуються до подальшого редагування. Хоча ці автори вже:

  • опублікували самовидавництво, книжку (або декілька);
  • замовили професійне редагування своїх рукописів;
  • знайшли професійного художника для дизайну чудової обкладинки.

І все ж, як той фермер із бамбуком, ці автори не бачать ознак життя у своїх літературних спробах. Вони пишуть, питаючи поради. І тут можна тільки розповісти їм про “нічний успіх” бамбукового фермера.

Як розповідає історія, недосвідчений, молодий бамбуковий фермер зіткнувся з важким випробуванням: він так втомився чекати, поки рослина проростатиме, що вже почав розчаровуватися. Якщо він викопає рослину, аби перевірити її — вб’є саджанці.

Тим часом досвідчений, успішний бамбуковий фермер продовжує піклуватися про насіння. День удень, навіть коли зневірений. Навіть коли підозрює, що все це даремно.

Тоді, після п’яти років праці та віри в те, чого не можна побачити, його нагороджують чудесним “нічним” зростанням. Деякі види бамбуку можуть зрости на 3 фути протягом 24 годин, а в кінцевому рахунку — до 100 футів у висоту!

Але чи все це зростання дійсно відбувається за одну ніч?

Кожному, крім фермера, досить легко сказати “так”, оскільки очевидний ріст, здається, відбудеться за кілька коротких днів. Але жоден такий ріст не міг відбутися без віри фермера й послідовних дій.

Авторам легко зрозуміти, коли щось йде не за планом, не так швидко, як хотілося б. Усвідомлення “нічного успіху” популярних авторів, що публікуються лише посилює гнів.

Коли ми не бачимо бажаних результатів, то від них і відмовитися легко. Як і залишені насіння бамбука, наші письмові мрії можуть вмирати в землі, перш ніж вони матимуть шанс прорости. Подумки ми кажемо: «Яка різниця? Мої книги не продаються. Я нічого не досягнув».

Але насправді на цьому етапі треба переосмислити те, що кваліфікується як “прогрес”. Незважаючи на відсутність продажів, кожен письменник у такій ситуації переживає:

Cамовдосконалення як письменника

Друга книжка стовідсотково краща за першу. Третя — ще краща. Під час вдосконалення свого ремесла результати, звісно, теж покращуються. Самовидавництво працює саме так.

Підвищення рівня знань про самоконтролювання

Жорстокі реалії просування часто давали цінний досвід. Читаючи всі тематичні публікації в блогах, письменник дізнається чимало про самовидавництво.

Нетворкінг

Авторська спільнота — то є дар. Є десятки форумів, де автори можуть обмінюватися порадами та ідеями. Навіть відомі автори у верхній частині харчового ланцюга раді поділитися своїми думками та навіть результатами збуту

Якщо Ви почнете з невеликих, поступових поліпшень, які насправді додадуть велику різницю, після п’яти років Вам точно не доведеться розчаровуватися. От і бамбукова істина: терпіння + наполегливість = зростання.

Згадуйте це щодня й проштовхнетеся навіть тоді, коли справді важко. Одного разу, без попередження, коли зусилля будуть ну дуже виснажливими, “нічний успіх” раптово стане Вашим.

А ще погляньте на яке редагування ви потребуете

ДжерелоSteven Spatz. Why self publishing is a lot like growing bambooBookBaby Blog.
Опубліковано: 18 cерпня 2015 р.
Зреферувала Катерина Біла.

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Чому самовидавництво схоже на вирощування бамбуку?

  1. Сповіщення: Самвидав зростає: збільшилася кількість придбань ISBN

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *