Тенденції самвидаву 2019 року: стильові та жанрові особливості

тенденції

Сьогодні те, що колись було неможливим, стало реальністю. Зараз існує багато шляхів для того, щоб потрапити на книжкову полицю. Навіть «самовидавничі» тенденції повністю змінилися за останні 10 років. Тепер ніхто не дивується друку на вимогу та маркетингу через соціальні медіа.

2019 рік не стане винятком. Очікуйте нових розробок та змін у видавничій галузі та самвидаві.

Тенденції самвидаву 2019
1. НОН-ФІКШН

Політичні та культурні потрясіння стають частиною буденного життя кожного з нас. Ще з 2017 року зростає інтерес суспільства до біографічних творів та документальної прози. Тож рік прийдешній стане зоряним часом для нон-фікшн авторів, видавців та ілюстраторів.

2. ЦИФРОВІ МЕДІА

Аудиторія 18-35 ледве пам’ятає життя до появи цифрових медіа. Унаслідок цього, найбільш успішним буде той контент, що буде розміщений саме на цифрових носіях. Розсилка інформації на електронну пошту, допоміжний відеоконтент, створення форумів для обговорення читачами книжок тощо – всім цим уже займаються провідні видавництва. Навіть друкована книга стає наслідує тенденції цифрових медіа. Це допомагає авторам та видавцям успішно її просувати.

3. КНИГ БІЛЬШЕ, НІЖ ЧИТАЧІВ

Це відбувається з декількох причин. Раніше, книги, які не продавалися, були зняті з полиці, щоб звільнити місце для інших, що безумовно, обмежувало конкурентне поле. Тепер у доступі є безліч і друкованих, і електронних книг на будь-який смак. Змінили ситуацію насамперед e-bookи. Їх ніколи не знімуть з друку. Тож маємо можливість насолоджуватися книгами в різних її іпостасях.

4. ОБКЛАДИНКА

Трендовим кольором 2019 буде рожевий. Кажуть також про те, що фотографія стане ефективнішим способом доповнення до тексту, аніж  ілюстровані малюнки. Загалом дизайн продовжує розвиватися у тих напрямках, які ми спостерігали раніше. Тренди щодо обкладинок радикально змінюватися не будуть.

5. МІНІМАЛІЗМ

Нейтральні кольори, висока контрастність, велика кількість повітря на сторінках – те, що залишиться з нами 2019 року. Вони нададуть сучасного, актуального, відповідного вигляду вашому проекту.

Самвидав – можливість заявити про унікальні ідеї та поширити їх. Водночас потрібно пам’ятати про поширення плагіату та недопускати його у своїх виданнях.

Джерело: 15 Self-Publishing Trends to Watch in 2019. Blurb

Опубліковано: 13.03.2019

Зреферувала Олександра Кривко


Поширте у соціальних мережах:

3 коментаря до “Тенденції самвидаву 2019 року: стильові та жанрові особливості

  1. Сповіщення: Електронний самвидав

  2. Сповіщення: Український Авторський Портал: платформа для самвидавців

  3. Сповіщення: 8 видавництв юридичної літератури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *