«Як мами люблять своїх дітей» – книга про таких різних мам

Це перша книжка Юніпер Фіцджеральд (Juniper Fitzgerald), і вона про зазвичай невидиму й недооцінену роботу – роботу мами.

У яскравих колажах ілюстраторка Петерсон використовує текстурний папір та ніби надряпані кольорові акценти, які доповнюють вінтажні чорно-білі фотографії жінок та їх дітей. Мами можуть бути різні: темношкірі й білі, худі й повні, жительки великих міст і сільських місцевостей – вони готують, керують літаками й продають морозиво. Але врешті їх об’єднує одне – вони люблять своїх дітей.

Фітцджеральд пише простою мовою, але в комбінації з ілюстраціями Петерсон її слова набувають надзвичайної сили. «Мами використовують своє тіло, щоб піклуватися про дітей», – пише вона поряд з фотокарткою, де матір годує дитину.

Вона порушує тему жіночих професій, які зазвичай засуджують і називають табуйованими: «Деякі мами всю ніч танцюють на високих підборах. Це теж нелегка робота», ­– пише Юніпер. «How Mamas Love Their Babies» називають першою ілюстрованою книжкою, де показується працівник секс-індустрії.

У книжці проведено паралелі між тим, чим жінки займаються на роботі – від прибирання чужих осель до медичної сфери – й роботою мами, яку вони щодня виконують вдома.

«Ця книжка змінює наше вузьке сприйняття того, який вигляд повинна мати мама, що вона повинна робити і як піклуватися про дитину», – каже активістка Сара Софі Флікер у прес-релізі.

Джерело: Автор не вказаний. How Mamas Love Their Babies. Publishersweekly.

Опубліковано: 13 лютого 2018 р.

Зреферувала Тетяна Легкобит.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *