Літературна премія імені Керол Шилдс

Літературна премія

У Канаді оголошено нову щорічну премію за художню літературу імені Керол Шилдс. Переможцем може стати твір лише жінки або небінарного письменника. Нагорода сягатиме 150 000 канадських доларів.

Що це за літературна премія?

Стартуватиме премія 2022 року. Узяти участь у ній зможуть лише англомовні книги (включно з перекладами з іспанської та французької), що були опубліковані на території США або Канади. Письменники повинні бути громадянами однієї з цих країн або ж прожити на їх території не менше 5 років.

Суддівська колегія складатиметься з канадця, американця та ще одного члену з іншої країни. Разом вони визначатимуть довгий список з 15 книг та короткий список з п’яти. Окрім головного переможця, четверо авторів з короткого списку отримають по 12 500 канадських доларів.

Ідея

Ідея премії з’явилася ще 2012 року після того, як одна з її співзасновниць Сьюзан Свон взяла участь у обговоренні статусу жінок у письменництві під час дискусії, де також були Кейт Мосс, засновниця жіночої премії Великої Британії за художню літературу, і австралійська письменниця Ґейл Джонс. Модерувала дискусію дочка Шилдс Енн Джардіні.

Вивчивши статистичні дані, Свон виявила, що в публікаціях про жінок письменниць згадують набагато рідше, аніж їхніх колег чоловіків.

Що ж до великих літературних премій до цифри дуже сумні. Наприклад, лише 15 жінок отримали Нобелівську премію з літератури з 1910 року.

 «Я ще спочатку була впевнена в тому, що призовий фонд повинен бути дійсно великим, тому що це не просто Національна премія, – зазначає Сьюзан Свон. – Це утвердження нашої віри в те, що висока якість письма жінки заслуговує гідної оплати».

Літературна премія
Фото взято з Unsplash

Що маємо на сьогоднішній день?

За словами Свон, до 2022 року премія буде намагатися покрити адміністративні витрати, займатися пошуком членів журі та складати їх інавгураційний список. Перші три роки премію фінансуватиме анонімний донор.

Премія названа на честь покійної канадської письменниці Керол Шилдс, яка ще 1995 року отримала Пулітцерівську премію за свій роман «Щоденники Стоуна» (The Stone Diaries).

Більше цікавого тут.

Зреферувала Тетяна Засадна

Джерела: https://www.booksandpublishing.com.au/; https://www.cbc.ca/

Дата звернення: 17.02.2020

Поширте у соціальних мережах:

2 коментаря до “Літературна премія імені Керол Шилдс

  1. Сповіщення: Видавці про присудження Букерівської премії двом письменницям

  2. Сповіщення: British Book Awards. Нові номінації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *