Класна книжкова обкладинка: секрети створення

обкладинка

Класна книжкова обкладинка може стати гарантом успіху видання на книжковому ринку. Секрети її створення досить прості. Насамперед, прочитайте та обдумайте книжку, знайдіть якомога більше додаткової інформації про неї та її автора.

Визначіть ключові ідеї і мотиви книжки.

Можливо, вона має повторюваний об’єкт, символ, який можна візуалізувати. Основою обкладинки може стати і головний персонаж. Проте це не має бути проста ілюстрація. Найкраще, коли обкладинка містить загадку, інтригу, навіть конфлікт.

Ніколи не слід забувати, що саме вона дарує перше враження про книжку і може її як “продати”, так і скласти не надто гарне враження у читача. При цьому не варто забувати, що не рекомендовано на обкладинці зображувати розв’язку сюжету чи кульмінацію.

Визначіть жанр, тон книжки.

Який настрій має створювати обкладинка кольорами, шрифтами, стилем ілюстрації?

Уникайте буквальності.

Менше фотографічності – більше символічності. Обкладинка – це своєрідний трейлер книжки. Тонко натякніть на елементи історії, дозвольте читачеві домислити, здогадатися, про що книжка. Експериментуйте з символами, використаними у книжці.

До прикладу обкладинка «Самітнього полігаміста». Дизайнер використав 5 обручок на одному пальці, щоб зобразити кілька шлюбів, а червоним кольором пальця показав стрес та емоційне напруження.

Створіть ієрархію назви, підзаголовка, імені автора.

Спробуйте погратися зі шрифтами та не забувайте про правила їх поєднання.

Застосовуйте контраст, щоб виокремити головне.

обкладинка

Експериментуйте з ефектами (розмиття, тінь, накладання текстури).

При цьому картинка не має бути складною для сприйняття. Варто згадати чотири правила дизайну, аби усе виглядало гармонійно. А ще, перед тим як створити щось класне своє, потрібно навчитися якісно копіювати роботи інших. На YouTube є багато відеоуроків з InDesign, Photoshop та Illustrator.

обкладинка

Створюйте власні шрифти.

Зараз для цього є багато різних застосунків, деякі навіть безкоштовні. Букви можна намалювати на папері, а потім відсканувати їх чи зробити фото на телефон. До шрифтів є такі три вимоги: шрифт має бути затребуваний, легко читався у будь-якому масштабі та був придатним для будь-якого дизайну, тобто багатоцільовим.

обкладинка

Джерело: Book Cover Design. Canva.

Зреферувала Еліна Цильке

Читайте також: 27 смачно здизайнованих обкладинок

Поширте у соціальних мережах:

2 коментаря до “Класна книжкова обкладинка: секрети створення

  1. Сповіщення: 10 порад для ефективних обкладинок

  2. Сповіщення: Як підготуватись до самвидаву: дизайн обкладинки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *