П’ятдесят відтінків поганого для Вас

Незалежно від того, чи є ви фанатом книжок та кінофільмів «П’ятдесят відтінків сірого», немає сумніву в тому, що 50 тіней та його повна лінійка продуктів вплинули на вашу свідомість. Є думка, що ця лінійка продуктів принесли у світ інді-авторів та зробила з фанфіку «П’ятдесят відтінків» такий собі респектабельний мейнстрім. Хоча щоразу більше число критиків вказують, що в книзі все спотворено: романтика, еротика, і секс взагалі…

Останній фільм «П’ятдесят відтінків свободи» потрапив у кінострічки. Сувора критика може вийти від наукової спільноти після дослідження, в якому йдеться про те, що франшиза може мати прямий зв’язок з тим, що вона висвітлює образливі стосунки. Дослідники з Мічиганського державного університету провели офіційне, хоча і помилкове опитування близько 600 жінок-студентів. Їх запитали, чи читали вони книгу або бачили фільм, а також запитали чи мають вони досвід з примусовими, образливими стосунками та контролем. Дослідники виявили, що жінки, які читали книгу, з більшою ймовірністю давали відповідь, що вони пережили якусь форму образливих стосунків, ніж ті, які не читали й не дивилися.

Але важко в чомусь звинуватити авторку стрічки Е. Л. Джеймс. Дослідження не пояснює, як саме «П’ятдесят відтінків» вплинули на те, що опитувані жінки піддавалися насильству. Чи були вони в здорових стосунках, перш ніж вони прочитали серію книг, чи потрапили в образливі ситуації, які вони терпіли або увічнювали після перегляду фільмів? Можливо, вони асоціювали себе з головною героїнею, тому що таємно бажали перетворити свої образливі стосунки на щасливе майбутнє.

Інша теорія така: жінки  мріють про капризну, маніпулятивну людину, яка подає мовчазне ставлення до агресивного поводження, для втілення своїх власних бажань.

Джерело: Mercy Pilkington.Fifty Shades of Bad for You? Good e-Reader 
Опубліковано: 19. 02. 2018
Зреферувала
Анастасія Дадіверіна
Читайте також:
Читати за ґратами: які книги дозволено ув’язненим і чому це важливо

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “П’ятдесят відтінків поганого для Вас

  1. Сповіщення: Найкращий дебютний трилер осені 2017 року від Лів Констянтин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *