Радість від написання вручну

Радість від написання вручну

В нашому столітті є небагато людей, які б відчули радість від написання вручну роману. Але такі приклади існують. І вона має свої переваги. Деякими з них ділиться Барбара Сапієнза із Сан-Франциско, клінічний психолог на пенсії, яка в 66 років навчалась на аспірантурі з творчого письма.

1. Цілісність

Написання від руки поєднує автора з його внутрішніми творчими ресурсами. Жести надихають потік енергії, яка поширюється від серця через руки до пальців і стає чорнилом, яке вдало розміщується на сторінці.

2. Відпочинок

Зосередження на виведенні кривих і формування кожної літерки дає змогу відволікатись і не бути занадто критичним. Це крок назустріч лояльнішому сприйняттю.

3. Медитація

Акт написання стає своєрідною медитацією, коли герої, почуття, ідеї, будь-хто може відвідати думки, і це зауважить тільки автор.

4. Присутність

Написання твору від руки допомагає максимально зосередитись на матеріалі. Тоді здається, що спочатку була увага, а потім уже автор. Це допомагає бути присутнім у творі більше, ніж поза ним у момент творення.

5. Невизначеність

Коли невпевненість переважає, то краще писати не звичною для Вас рукою. Цей метод винайшла Лючія Капаччіоне і назвала його «мудрість іншої руки».  Сутність його полягає у твердженні, що тіло є оповідачем і способом діалогу з внутрішнім цілителем, дитиною, мудрою жінкою тощо. Результат такого експерименту буде дуже неочікуваним, але справжнім. Бо активація іншої півкулі мозку робить уяву спонтанною і вільною.

6. Цікавість

Ставте собі запитання правою рукою (якщо Ви правша), а відповідайте на них лівою. Це уповільнює процес, але допомагає зосередитись на деталях. Можливо, саме під час такої роботи у Вас з’явиться геніальна ідея. Така вправа допоможе позбутись туманності мислення. І Ви вже не боятиметесь нових слів чи незвичних ідей. Можна запитати персонажа твору: Що ти хочеш? Що тебе утримує? Хто ти? Чи може місце, інший герой чи якась річ допомогти тобі?

7. Щирість

Ясність і щирість набагато краще розпізнається завдяки почеркові. Неважливо, що саме це буде — журнал чи доброзичливий лист, розповідь чи роман.  Дехто з нас любить читати листи відомих людей, якими захоплюється. Так вони стають ближчими і реальнішими, ми починаємо краще їх розуміти. У цьому безперечна перевага рукописання.

8. Радість

«Створення рукопису просто дає мені радість».

Читайте також, чому неможливо перестаратися в редагуванні?

ДжерелоBarbara SapienzaThe Joys of Handwriting. Independent Publisher.
Опубліковано: 15 лютого 2018 р.
Зреферувала Дарина Бордун.

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Радість від написання вручну

  1. Сповіщення: Випадковий романіст — книжка завдяки «вкраденим моментам»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *