“Реноїрський танцюрист”: модель, муза і траєкторія

Улюблена модель одного з французьких художників-імпресіоністів П’єра-Огюста Ренуара була Сюзанна Валадон, підліток-робітниця в районі Монмартр в Парижі. У своїх картинах вона завжди безмежно гарна, яскрава, доступна. Крім своєї фізичної привабливості, модель Валадон була сама талановитою художницею. Її перший серйозний автопортрет не міг би більше відрізнятись від зображення Ренуара: вона зобразила себе як шкідливу і жорстку, зі скептичним виглядом і гострим носом.

 

Це може дати вам натяк на те, чому ви знаєте роботу Ренуара, але, можливо, ніколи не чули про Сюзанну Валадон. Вона стала захопленим професійним художником, але ніколи не була широко популярною. Вона була надто невтішною та непримиренною.

 

Народилася дівчина в 1865 році, була незаконною дочкою постільної служби. Вона стала цирковим акробатом, потім успішною моделлю і, ймовірно, любителем Ренуара та Анрі де Тулуза-Лаурека. Останній визнав її талант і допоміг зв’язатись з Едгаром Дега, який став її невтомним наставником.

 

У неї також була незаконнонароджена дитина, Морис Утрихо – емоційно неспокійний, алкогольний художник, чарівні міські пейзажі якого зробили їх багатими. Валадон зрештою одружилася на одному з друзів свого сина, котрий був на 20 років молодшим за неї, і таке собі тріо стало мешкати разом.

 

Ви не можете помилитися з вибором цієї книги, і автор виграє, відтворивши атмосферу Монмартру, оскільки вона розвинулася від богемного анклава до туристичної ночі. Читач познайомиться з Валадон і приголомшливими установами, такими як Le Chat Noir та Lapin Agile, де вона приголомшує чоловіків своєю бурістю та інтелектом. Автор познайомить нас із відвертою, щедрою жінкою та сміливим художником, який намалював більше жінок, ніж немовлят. Вона, в підсумку, подолала упередження: коли їй виповнився 71 рік, французька нація купила кілька її творів, і ці картини зараз висять у музеях світу.

Джерело: Anne Bartlett. Renoir’s danser. Model, muse and trailblazer. BookPage
Опубліковано: 27 лютого 2018 р.
Зреферував Сергій Гаврилюк.

Читайте також: Феміністський твіт.

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до ““Реноїрський танцюрист”: модель, муза і траєкторія

  1. Сповіщення: «Місяць над Палметто»: роман Кім Бойкін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *