Тайпейська міжнародна книжкова виставка 2019 року

книжкова виставка

Шестиденна Тайпейська міжнародна книжкова виставка (Taipei International Book Exhibition) відбулася в Тайбеї, у столиці Тайваню. У ній взяло участь 735 видавництв.  Головна тема —  «Час для читання». Джеймс Чао, голова Міжнародної книжкової виставки в Тайбеї, зазначив на відкритті: «Коли люди говорять, що не мають часу читати книжку, це не просто проблема для видавців або книготорговців. Це стає суспільним питанням». Джеймс наголошує, що виставка в останні роки «еволюціонувала у напрямку заохочення до читання, а не до продажу».

Вдруге почесним гостем ярмарку була Німеччина. Юрген Боос (Jürgen Boos), директор Франкфуртського книжкового ярмарку, відвідав Тайбей з 13 німецькими авторами. «Ми прагнемо налагодити тісніші німецько-тайваньські відносини, які почали тайванські студенти, що виїхали до Німеччини, щоб продовжити навчання ще в 1970-х роках, а пізніше — колишній директор Франкфуртського книжкового ярмарку Пітер Відхаас через дружбу з багатьма тайванськими видавцями», — зазначає Юрген.

Останніми роками книжковий ринок Тайваню стабілізувався. За словами Джерома Су, книгодрукування дорослої літератури перебуває в занепаді. Однак він зазначає: «Дитячий книжковий сегмент зростає, а також література англійською мовою. П’ятдесят років тому тайванські батьки та вчителі хотіли читати твори, які базувалися на складній лексиці, щоб допомогти своїм дітям та студентам отримати високі бали на іспитах. Сьогодні, разом із змінами в освітній політиці, стають популярними нові методи вивчення англійської мови та курси STEM та STEAM».

Тайвань, з населенням у 23,5 мільйона людей, має значну видавничу галузь. У країні працюють майже 5000 видавців, які випустили понад  40000 нових книжок 2017 року, з яких 9716 — переклади. У перші шість місяців 2018 року з 17 171 нових накладів 35 відсотків становила художня література, а 11 відсотків — дитячі книжки та література англійською мовою.

Читайте також: Брюссельський книжковий ярмарок

Джерело: Teri Tan. Taipei 2019: The Fair Opens Amid a Stable Market and an Expanding Kids’ Segment. Publishers Weekly  

Опубліковано: 13 лютого 2019 р.
Зреферувала Юлія Жиліна.

книжкова виставка книжкова виставка

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *