ВидРА мандрує: Австрія

Австрія

Асоціація австрійських книгорозповсюджувачів (Hauptverband des Österreichischen Buchhandels)

Заснована 1859 року Асоціація австрійських книгорозповсюджувачів представляє інтереси неупереджених видавців, розповсюджувачів, представників видавництв та антикварів у межах країни та за її кордоном. Таким чином Австрія ефективно забезпечує збереження і розширення економічних і правових можливостей книжкової промисловості і підтримує їх у повсякденній роботі. Штаб-квартира організації — Палац Фюрстенберг у центрі Відня.

Основні завдання асоціації:

— захищати інтереси малого та середнього бізнесу;
— регулювати закон про фіксацію цін на книжки;
— стежити за дотриманням закону про авторське право, надавати компенсацію постраждалим від порушення закону;
— працювати над впровадженням зниженої ставки ПДВ (останнього успішного зниження Асоціація досягла під час податкової реформи 2016 року).

Літературний дім Відня (Literaturhaus Wien)

Ця літературна організація займається розвитком сучасної австрійської літератури. 1997 року містила чотири структури: Асоціацію австрійських авторів, Австрійську бібліотеку у вигнанні, Об’єднання перекладачів та Відділ документації для новітньої австрійської літератури.

Організація видає свій онлайн-журнал, пише огляди та рецензії на сучасні твори австрійської літератури та веде облік старої та нової літератури (бібліотека налічує 70 000 томів). Має штаб-квартиру у Відні, де відбуваються зустрічі, літературні вечори, на яких можна познайомитися з однодумцями й заявити про себе як молодого автора чи видавця.

Книга Відня (BUCH WIEN)

Buch Wien — міжнародний книжковий ярмарок. Він представляє австрійських авторів і їхні книги, а також авторів інших країн. Поєднання двох форматів (Книги Відня та Фестивалю читання) дає змогу отримати швидкий і зручний огляд останніх книжкових новинок.

Також Австрія щороку проводить великий книжковий ярмарок у Відні на початку листопада. З 1948 року він існував під назвою Тиждень книги, однак 2008 року виставка зазнала змін і здобула новий формат — чотириденний.

Головною родзинкою на ярмарку є Фестиваль читання (Lesefestwoche), на якому відбуваються читання з авторами, уроки і дискусійні заходи на спеціально відведених майданчиках.

Джерела: Hauptverband des Österreichischen Buchhandels; Literaturhaus Wien; BUCH WIEN

Опубліковано: 24 травня 2019 р.

Зреферувала Марія Кудрей.

Читайте також: Видра мандрує: Італія

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *