Що означає “писати вільно”?

Якщо Ви працюєте над удосконаленням свого письменницького ремесла, то варто почати з мови написання. Коли ми говоримо про «вільне володіння мовою», йдеться про автоматичне використання слів під час викладу думок.

Якщо ми вільно володіємо мовою, всі необхідні нам слова з’являються природно. Це стосується і щоденного спілкування, і письма. Якщо людина не має такої навички, їй важко оформити свої думки. Слова губляться в неправильних комбінаціях і не мають жодного сенсу.

Письменники мусять володіти мовою «вільніше», бо працюють з незвичними думками. Письмова мова є формальна, але і виразна водночас, особливо, коли йдеться про використання образної мови. Удосконалення таких навичок потрубує часу і додаткових зусиль.

В основі вільного володіння мовою письма лежить вартісна ідея. Але — це лише фундамент. Письменники мають володіти широким словниковим запасом. Бо є велика різниця між поєднанням слів у комбінації під час написання списку покупок, листа коханій чи пояснювальної записки і створенням книжки, яку читатимуть з насолодою. Автор має вміти красиво пов’язувати слова, структурувати їх, щоб творити нові смисли.

Деякі письменники пишуть блискуче з погляду стилю, але не можуть вдало скомпонувати сюжету. В результаті маємо нескінченні потоки гарно написаних сцен, але не високоякісну історію. Деякі письменники навпаки є геніальними оповідачами, але механічно не володіють мовою. Речення здаються незграбними і примусовими.

Важливими чинниками удосконалення мови письма є практика, а також усвідомлення сильних і слабких сторін.

Формування наповненості тексту також полягає у виборі вдалішого слова під час створення діалогу, здатності творити візуальні образи і символи, підтримувати тональність, зосереджуватись на деталях, які збагачують сприйняття сюжету, писати у формі «слизької гірки», тобто не забувати про динаміку. Автор має підтримувати певний темп, підсилювальні конфлікти, створюючи напругу від зачину до кульмінації.

Вільне володіння мовою письма —  це логічні та інтуїтивні здібності зшивати всі елементи історії. Автор повинен беззаперечно гарно володіти мовою специфічного контенту, залежно від того, про що йдеться у книжці. Це може бути полювання на китів, видобуток алмазів або космічні подорожі.  Такі незвичні теми допомагають розширювати свої знання і ставати вмілішим.

Вільне володіння мовою письма також залежить від структурування інформації так, аби вона легко сприймалась. Зверніть увагу на переходи, зрозумійте чому віддаєте перевагу: описам чи діалогам, на що витрачаєте більше часу: початок чи закінчення, можливо Ваш текст перенасичений всередині, але порожній в інших епізодах.

Ключ до професійного написання — поєднання усіх навичок і знань разом. Письменник має творити смисли за допомогою слів і вражати ідеальним рівнем збалансованості, щоб зробити історію незабутньою.

ДжерелоDawn FieldWhat is Written Fluency? BookBaby Blog.
Опубліковано: 27 грудня 2017 р.
Зреферувала Дарина Бордун.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *