ВидРА мандрує: Італія

Італія

Асоціація видавців Сардинії (Associazione Editori Sardi) —  це добровільна неприбуткова асоціація видавців з юридичними та соціальними офісами в Сардинії (Італія), обсерваторія культурного та освітнього просторів, яка охоплює близько 85% книжкової продукції острова.

Основні напрями діяльності:

 • підтримка видання журналів, картографічних та електронних мультимедійних видань, книг, призначених для розповсюдження в книгарнях та / або на комерційних каналах італійською, сардинською мовою та іншими мовними варіаціями, поширеними в Сардинії;
 • представлення та захист моральних та матеріальних інтересів членів організації;
 • пошук ініціатив, які сприятимуть розповсюдженню сардинських та італійських книг у світі.

Асоціація сардинських видавців активно співпрацює з Департаментом освіти Автономного району Сардинії, 26-ма видавництвами та сприяє участі Сардинії в книжкових ярмарках у Франкфурті, Лондоні, Парижі, Турині, Болоньї та Римі.

Асоціація італійських видавців

Асоціація італійських видавців (Associazione Italiana Editori) —  торговельна асоціація видавців (також іноземних видавництв) книжок, наукових журналів і контенту цифрового формату. Вона представляє на національному та міжнародному рівнях компанії, які продукують редакційний контент на паперових чи цифрових носіях.

Асоціація зорієнтована на:

 • захист видавців та сприяння їхньому професійному зростанню;
 • створення сприятливих умов для розвитку видавничого ринку в Італії;
 • протидію явищам неправомірного використання авторських прав;
 • сприяння процесам інтернаціоналізації італійських видавництв;
 • організацію курсів, семінарів та поглиблених курсів для фахівців у галузі видавничої справи.

Щороку Асоціація проводить аналіз видавничого процесу та загалом книжкової політики в Італії. На офіційному сайті оприлюднені документи відповідних звітів, карта видавництв країни та регіональні дані.

Асоціація італійських перекладачів усної та писемної мови

Асоціація італійських перекладачів усної та писемної мови (Associazione Italiana Traduttori e Interpreti) — перша та найбільша в Італії асоціація, яка об’єднує літературних, наукових, технічних, юридичних перекладачів та перекладачів, які працюють на конференціях. AITI є однією із засновниць Міжнародної Федерації Перекладачів, що охоплює представників з 55 країн світу.

Мета асоціації:

 • сприяти просуванню у правовому статусі професійних перекладачів;
 • підтверджувати кваліфікацію членів Асоціації;
 • контроль за дотриманням Кодексу професійної етики та поведінки;
 • сприяти створенню найкращих етичних і соціальних умов праці для усних та письмових перекладачів;
 • розробляти та поширювати рекомендації, правила, стандарти та найкращі практики;
 • впроваджувати на індивідуальне замовлення курси для професійного розвитку перекладачів.

Асоціація зосереджує увагу на правовій та юридичній свідомості її членів, а також усіх, хто має стосунок до професії. На сайті AITI є окремий розділ, який містить корисні у професійній практиці перекладачів матеріали та документи.

Асоціація італійських книготорговців (Associazione librai italiani)

Асоціація італійських книготорговців (Associazione librai italiani) представляє 360 партнерських асоціацій та 1000 книгарень. Вона є однією із засновниць Італійської генеральної конфедерації підприємств. Інновації, визнання громадської думки, довіра партнерів роблять Асоціацію еталоном для всіх італійських книготорговців.

Організація сприяє підвищенню та оновленню професіоналізму книготорговців через конференції, семінари, курси та зустрічі. Вона відстоює запити книготорговців до культурного, освітнього, політичного та економічного світів, міжнародних організацій та державних інституцій.

Щороку за її підтримки відбувається «Letti di Notte» («Beds of Night»). 2018 року темою події було ознайомлення з різними містами світу. 9 червня, після заходу сонця, книгарні перетворилися на окремі куточки планети, які пропонували подорож між літературою, музикою та фотографією. Бібліотеки, культурні асоціації та фестивалі Італії долучаються до організації цієї акції.

Літературний фестиваль (Festivaletteratura)

Літературний фестиваль (Festivaletteratura) — щорічний італійський п’ятиденний фестиваль  зустрічей з авторами, читань, екскурсій та вистав, що відбувається з 1997 року в Мантуї.  Він приймає всесвітньо відомих письменників, музикантів, художників і вчених, які формують уявлення про сучасну літературу. Лекції з гостями відбуваються в історичних місцях і кварталах.

Коли Festivaletteratura наближається до кінця, продовжується робота Filofestival — неприбуткової та волонтерської асоціації місцевих жителів. Ця організація проводить рекламні кампанії, конференції, зустрічі з авторами, концерти та літературні заходи по всій Італії.

Джерела: Associazione Editori Sardi; Associazione Italiana Editori; Associazione Italiana Traduttori e Interpreti; Associazione librai italiani; Festivaletteratura

Опубліковано: 24 травня 2019 р.

Зреферувала Ольга Кудісова.

Читайте також: ВидРа мандрує: Росія

Поширте у соціальних мережах:

4 коментаря до “ВидРА мандрує: Італія

 1. Сповіщення: ВидРА мандрує: Австрія | Асоціації, видавничі доми, видавництва

 2. Сповіщення: ВидРа мандрує: Найбільші видавничі асоціації Іспанії

 3. Сповіщення: Національний книжковий центр. Люди книги Греції

 4. Сповіщення: В Італії ухвалили закон щодо просування та підтримки читання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *